Województwo Warmińsko – mazurskie jest bardzo popularne, jeśli chodzi o wakacje i urlop. Piękne widoki, lasy oraz jeziora sprawiają, że udany wypoczynek to żaden problem. Warto wspomnieć także o licznych atrakcjach, dzięki którym nie można się nudzić. Co warto zobaczyć w tym województwie? Poniżej znajdziesz kilka propozycji godnych uwagi.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Każdy, kto docenia odpoczynek nad wodą, będzie zachwycony możliwościami odpoczynku i rekreacji, jakie daje Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to bardzo znane i polecane miejsce. Warto wspomnieć, że zostało ono uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Gdy rozpoczyna się sezon letni, dzieje się tutaj najwięcej. Na wodach można ujrzeć wiele żaglówek, jachtów oraz innego sprzętu wodnego. Aby skorzystać z uroków odpoczynku, nie trzeba posiadać specjalnych uprawnień. W miejscowościach położonych nad jeziorem dostępne są wypożyczalnie, dzięki którym można przemierzać jeziora na przykład rowerkiem wodnym. W skład Krainy Wielkich Jezior Mazurskich wchodzą jeziora połączone kanałami. Najpopularniejsze to Mamry, Śniardwy oraz jezioro Niegocin. Z pewnością każdy, kto szuka klimatu idealnego do relaksu i odpoczynku znajdzie tutaj coś dla siebie.

Giżycko – centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

Jeśli mowa o Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nie można nie wspomnieć o urokliwym Giżycku, który leży w jej centrum. Tutaj znajdzie coś dla siebie zarówno wielbiciel leniwych kąpieli słonecznych, jak i osoba, która preferuje aktywny odpoczynek. Warto wspomnieć, że Giżycko jest określane jako stolica żeglarstwa w Polsce. Funkcjonuje tutaj kilka świetnych wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki którym można w pełni korzystać z uroków odpoczynku nad jeziorem. Ta miejscowość turystyczno-wypoczynkowa oferuje różnorodne atrakcje dla każdego. Warto wybrać się tutaj na wakacje z rodziną, ukochaną osobą lub ze znajomymi. Giżycko to również świetne miejsce na relaks w pojedynkę. Twierdza Boyen, Zamek krzyżacki, wieża ciśnień to tylko niektóre miejsca, jakie warto odwiedzić. Także fani mocniejszych wrażeń znajdą tutaj coś dla siebie. Jeśli należysz do tej grupy, Park Linowy Wiewióra oraz Pokoje Zagadek to miejsca, które spełnią Twoje oczekiwania.

Rejs Kanałem Elbląskim to niesamowita pzrygoda na Warmii i Mazurach

Lidzbark Warmiński – dawna stolica Warmii

Dawna stolica Warmii to dzisiaj największy ośrodek tej części województwa. Jedną z największych atrakcji jest tutaj Zamek Biskupów Warmińskich. Jest to prawdziwa gratka dla fanów historii oraz zwiedzania. Warto wspomnieć, że zamek odwiedzali Mikołaj Kopernik, Ignacy Krasicki, Napoleon Bonaparte oraz inne ważne osobistości. Kolekcja sztuki sakralnej, zbrojownia oraz wystawa obrazów polskiego malarstwa  z XIX i XX w. to tylko niektóre atrakcje tego wyjątkowego miejsca.

Lidzbark Warmiński to także doskonałe miejsce dla osób, które pragną wyciszenia i relaksu. Około 2 kilometry od Zamku Biskupów Warmińskich znajdują się Termy Warmińskie z hotelem, wodnym parkiem, centrum odnowy biologicznej oraz spa. Relaksujące i odżywcze zabiegi sprawiają, że odpoczywa nie tylko ciało, ale także umysł.

Kanał Elbląski – rejs statkiem i nie tylko

Bardzo popularną atrakcją w Warmińsko-mazurskim jest Kanał Elbląski. Rej statkiem Zefir to bardzo popularna i godna wypróbowania atrakcja. Dostępne są aż 3 warianty trasy, a więc każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie opcję. Korzystną ofertą jest rejs czarterowy, ale kilkugodzinne wyprawy także mają wiele zalet. Szczegółową ofertę możesz znaleźć na stronie Zefir.

Także wyprawy kajakami oraz jachtami są świetnym sposobem na miłe spędzenie czasu. Pochylnia Buczyniec jest pierwszą pochylnią Kanału Elbląskiego, jeśli płynie się od strony Miłomłyna. Jest ona napędzana kołem wodnym. Warto wspomnieć, że Kanał Elbląski ze swoimi pochylniami został uznany za jeden z siedmiu cudów naszego kraju. W pobliżu szlaku Kanału Elbląskiego jest przynajmniej kilka miejsc, które warto odwiedzić. Mowa tutaj o Dworze Drulity, Bulwarze Zygmunta Augusta czy moście pontonowym w Nowakowie.

W Krainie Kanału Elbląskiego organizowane są różne imprezy i wydarzenia. Jest to świetna opcja dla osób, które szukają rozrywki. Rozkład i opis wydarzeń dostępny jest na stronie Kanału Elbląskiego. Warto odwiedzić stronę, gdyż znajduje się na niej wiele przydatnych informacji na temat pobliskich atrakcji, a także hoteli, pensjonatów, wypożyczalni sprzętów.

Statkiem po trawie - rejsy po kanale Elbląskim

Reszel – klimatyczne miasteczko

Reszel to kolejne miejsce w województwie Warmińsko-mazurskim, które niewątpliwie warto odwiedzić. Ta miejscowość jest bardzo urokliwa i klimatyczna, spodoba się szczególnie osobom, które poszukują ciszy i możliwości wypoczynku. Jedną z największych atrakcji tej miejscowości jest Zamek Biskupów Warmińskich. Świetnym miejscem jest także kościół św. Piota i Pawła, na szczycie dzwonnicy jest taras widokowy, z którego można podziwiać piękno Reszla i okolic. Warto wspomnieć także o Starym Mieście, które jest doskonałym miejscem na spokojny spacer, a także pamiątkową sesję zdjęciową z wakacji. W tym miejscu znajdziesz także wiele urokliwych kawiarni, w których dostępne są aromatyczne i smaczne napoje. Chociaż Reszel można jest niewielki i można zwiedzić go w zaledwie kilka godzin, zdecydowanie warto się tutaj wybrać. Jest to doskonałe miejsce dla osób, które chcą się wyciszyć i potrzebują porządnej dawki relaksu.

Niesamowita przygoda  – Rejs statkiem Zefir

Statek Zefir Ostróda zaprasza na rejsy po Kanale Elbląskim. Absolutną atrakcją będą tu pochylnie i przejazd statkiem po trawie. Zapraszamy do kontaktu.