Warmia i Mazury położone są w północno-wschodniej części Polski. Jest to najmniej zaludniony region dzięki temu przeważa tam cisza, spokój oraz dzika natura, którą można podziwiać. Należą one do jednych z najczyściejszych miejsc w naszym kraju, a wszystko dzięki 8 parkom krajobrazowym. Województwo warmińsko-mazurskie nazywane jest przez wielu Krainą Tysiąca Jezior (choć znajduje się ich 2600). Każde jezioro połączone jest z drugim co umożliwia żeglugę. Każdy miłośnik sportów wodnych powinien odwiedzić ten rejon. Warmia i Mazury to miejsce idealne dla tych, którzy pasjonują się zwierzętami, kajakarstwem, narciarstwem, bieganiem czy rejsami statkiem. Obszar ten bogaty jest również w przeszłość historyczną. Zobaczyć można wiele starodawnych budowli, jak zamki czy inne fortyfikacje. Nie można także przegapić Kanału Elbląskiego. O jego historii pisaliśmy tutaj.

Pochylnia Buczyniec na kanale Elbląskim - rejs statkiem po trawie Zefir

Co warto zobaczyć?

Będąc w Olsztynie nie można pominąć zwiedzenia Zamku Kapituły Warmińskiej, po którym spacerował niegdyś sam Mikołaj Kopernik. Zobaczyć tam można jego oryginalną tablicę astronomiczną. Dla osób bardziej zainteresowanych kosmosem świetną atrakcją będzie planetarium i obserwatorium.

Ostróda to miasto, które nazywane jest jednym z siedmiu Cudów Natury. Wiele razy zostawała nagradzana mianem najpopularniejszej miejscowości turystycznej. Najbardziej słynie z unikalnego Kanału Ostródzko-Elbląskiego. Znajduje się w niej 5 jezior, które aż zachęcają do żeglugi po Ostródzie.

Frombork bardzo często kojarzony jest z postacią Mikołaja Kopernika. Spowodowane jest to faktem, iż miał zostać pochowany w tamtejszej katedrze. Odnaleziono nawet miejsce gdzie prawdopodobnie miało spocząć jego ciało po śmierci. Warto odwiedzić również bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja, gdzie wewnątrz znajduje się 25 wspaniałych ołtarzy. Kolejną atrakcją może być muzeum Mikołaja Kopernika. Warto udać się również na rejs po Zalewie Wiślanym.

W Gietrzwałdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne, gdzie w jako jedynym miejscu w Polsce, zostały uznane objawienie maryjne, które miało miejsce w 1877 roku. Do tej miejscowości organizowanych jest wiele pielgrzymek. Znajduje się tam również kapliczka, z której wypływa źródełko. Wierzy się, że ta woda ma właściwości, które są w stanie uzdrowić chorych. Będąc tam, warto wpaść na obiad do Karczmy Warmińskiej, w której podawane są tradycyjne polskie potrawy, a jej oryginalny wystrój przyciąga turystów.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia na pewno będzie Twierdza Boyen obok Giżycka. Zajmuje ona około 100 hektarów. Większość budynku jak i korytarzy przetrwało lata wojen. Można eksplorować teren na własną rękę gdzie dotrze się do wielu ciekawych zakamarków.

Prawdziwą perłą regionu jest sanktuarium maryjne w Świętej Lipce. Barokowy budynek wywiera na zwiedzającym ogromne wrażenie. Posiada on ciekawą legendę, więc aby jej posłuchać koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. Wewnątrz podziwiać można wiele pięknych witraży, ołtarz z czarnego marmuru oraz spektakularne organy, które przyciągają wzrok każdego. Instrument posiada ruchome figurki, które robią ogromne wrażenie. Organy są największą atrakcją, a ich prezentacja odbywa się w każdy dzień powszedni, niedziele oraz święta. Trwa około dziesięciu minut i można zostawić dobrowolną opłatę.

rejs pochylnią Buczyniec

Rejs statkiem Zefir

Będąc na Warmii i Mazurach warto skusić się na rejs statkiem Zefir. Dostępnych jest kilka wariantów, dlatego każdy gość znajdzie coś dla siebie. Sprawdź naszą ofertę.

– Rejs czarterowy, gdzie podróż dopasowana jest do zainteresowań podróżujących. Każdy może indywidualnie zaprojektować swoją trasę co jest ciekawym urozmaiceniem.

Czarter statku i załogi możliwy jest tylko przez telefon.

– Rejs 3 godzinny obejmuje przepłynięcie przez Pochylnię Buczyniec, Kąty i Oleśnicę (Nazywany inaczej Szlakiem trzech pochylni)

Rejs po Kanale Elbląskim odbywa się od poniedziałku do piątku o godzinie 11:55 oraz 15:25.

– Rejs 4,5 godzinny to zobaczenie Pochylni Buczyniec oraz Elblągu (Szlak Pięciu Pochylni)

Podróż odbywa się jedynie w piątki, soboty i niedziele o 8:30 z Buczyńca.

– Rejs około 4,5 godzinny szlakiem rezerwatu

Odbywa się w soboty i niedziele o 13:30, a wypływa z Elbląga.

Ciekawym przeżyciem jeśli chodzi o rejsy na pewno będzie korzystanie z urządzeń hydrotechnicznych i podróżowanie po szynach kolejowych. Jest to nietuzinkowe rozwiązanie, którego nie posiada żadne inne miejsce w Polsce. Do rejsów po lądzie wykorzystywany jest także wózek szynowy. Dzięki takiemu urozmaiceniu żegluga ostródzko – elbląska nie będzie nudna. Dodatkowym pozytywnym akcentem jest fakt, iż cały rejs wspomagany jest komentarzem kapitana statku, dzięki czemu dowiedzieć się można wielu ciekawych rzeczy.

rejs Kanałem Elbląskim statkiem Zefir

Cennik poszczególnych rejsów:

Szlakiem trzech pochylni

  • Bilet normalny- 70 zł
  • Bilet ulgowy- 60 zł
  • Bilet grupowy- 60 zł (min. 15 biletów)
  • Bilet dla dzieci do lat 7- 5 zł

Szlakiem pięciu pochylni

  • Bilet normalny- 85 zł
  • Bilet ulgowy- 70 zł
  • Bilet grupowy- 70 zł
  • Bilet dla dzieci do lat 7- 5 zł

Szlakiem rezerwatu

  • Bilet normalny- 85 zł
  • Bilet ulgowy- 70 zł
  • Bilet grupowy- 70 zł
  • Bilet dla dzieci do lat 7- 5 zł

Zapraszamy do kontaktu.